سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه نخست | لیست مطالب | آرشیو مطالب | پروفایل مدیر | ارتباط با ما

آیین اختتامیه طرح آموزشی قرائت سطح 5 در اردکان

در مراسم پایانی طرح قرآنی آموزش قرائت سطح 5 که در محل موسسه قرآنی بینات اردکان برگزار شد ، از ممتازین این طرح تجلیل به عمل آمد.

در راستای برگزاری طرح های تخصصی آموزش قرآن کریم ، 27 نفر از معلمین قرآنی و اساتید نخبه جلسات قرآنی خواهران سطح شهرستان اردکان طی یک دوره آموزشی 3 ماهه فنون قرائت قرآن کریم و هنر های تلاوت آیات وحی را در طرح آموزشی قرآن سطح 5 قرآن کریم فرا گرفتند .

طرح آموزشی قرائت سطح 5 قرآن کریم از سوی موسسه قرآنی بینات اردکان برگزار شد و در آزمونهای پایانی این طرح 22 نفر از خواهران موفق به کسب نمرات قبولی شدند.

در آیین اختتامیه این طرح ، مسئول کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان ضمن تقدیر از اساتید و شرکت کنندگان در این برنامه قرآنی ، عمق بخشیدن به آموزه های قرآنی را لازمه پیشرفت اساتید و معلمین قرآنی دانست و بر بهره بردن بیشتر از این کتاب الهی در زندگی روزمره تاکید کرد.

در این برنامه 3 نفر از ممتازین و اساتید این طرح با دریافت لوح سپاس و جوایزی تقدیر شدند.

قابل ذکر است این برنامه عصر روز سه شنبه 14 آذر ماه سال جاری در محل موسسه قرآنی بینات اردکان اجرا شد.

 

اجرای طرح قرآنی نورالرحمن 3 در اردکان به مراحل پایانی خود نزدیک می شود

جلسه پایانی و آزمونهای نهایی طرح نورالرحمن 3  در هفته سوم آذر ماه برگزار می شود.

بنا به اعلام موسسه قرآنی نورالزهرا(س) اردکان، جلسه نهایی و آزمون طرح قرآنی نورالرحمن 3 در هفته سوم آذر ماه و در روز های یک شنبه و دو شنبه هفته آینده برگزار می شود.

گفتنی است این طرح در قالب آموزش تفسیر تخصصی 3 جزء قرآن کریم از ابتدای شهریور ماه سال جاری آغاز شده است.

کلاسهای آموزشی این طرح با همکاری کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان در محل موسسه قرآنی نورالزهرا(س) اردکان  ویژه خواهران و یک دوره نیز در محل مسجد بازار نو اردکان ویژه برادران در حال اجرا می باشد.

قابل ذکر است مسئول کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان صبح روز چهارشنبه 15 آذر ماه در بازدیدی از کلاسهای این طرح از جزییات اجرایی آن آگاه شد.

 

آزمون تفسیر برگزیده آیات قرآن ویژه کارکنان دولت در اردکان اجرا شد

کارکنان ادارات و نهادهای دولتی اردکان در جلسه آزمون دوره تفسیر برگزیده آیات قرآن کریم شرکت نمودند.

بنا به اعلام کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان ، شرکت کنندگان در دوره های غیر حضوری آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت ، در آزمونهای دوره تفسیر برگزیده آیات قرآن کریم شرکت نمودند.

در این آزمون که از محتوای کتاب تفسیر آیات برگزیده حجت الاسلام والمسلمین قرائتی بود ، شرکت کنندگان به سئوالات چهارگزینه ای و تشریحی پاسخ دادند.

به هر یک از قبولشدگان در این آزمونها گواهینامه ضمن خدمت به ارزش 28 ساعت آموزشی اعطا می شود.

قابل ذکر است این آزمون ظهر روز]چهارشنبه 15 آذرماه سال جاری در محل سالن نمازخانه اداره تبلیغات اسلامی اردکان برگزار شد.

 

 

آزمون های ورودی دوره تربیت معلم تجوید قرآن در اردکان

متقاضیان شرکت در دوره های تربیت معلم تجوید قرآن کریم در آزمونهای ورودی این دوره شرکت نمودند.

از سوی موسسه قرآنی نورالزهرا(س) و با همکاری موسسه قرآنی بینات اردکان ، و بنا به اعلام قبلی متقاضیان شرکت دردوره های تربیت معلم تجوید قرآن کریم با شرکت در آزمونهای ورودی این دوره ها مجوز شرکت در این طرح را کسب خواهند کرد.

آزمون کتبی شامل سئوالاتی از کتابهای حلیه القرآن سطح 2 ، هنر تلاوت و کتب مفاهیم جلد 5و6 و آزمونهای شفاهی شامل قرائت قرآن کریم گرایش تدویر و تحقیق بود.

در این برنامه داوران قرائت قرآن کریم از مرکز استان امر داوری و تعیین قبولشدگان را برعهده داشتند.

قابل ذکر است آزمون های ورودی دوره های تربیت معلم تجوید قرآن کریم با حضور 30 نفر از متقاضیان ، در روزچهار شنبه 15 آذر ماه سال جاری در محل موسسه قرآنی نورالزهرا(س) اردکان برگزار شد.

 

اعزام تیم داوری و ممتحنین دوره های تربیت معلم قرآن اردکان به طبس

آزمونهای پایانی سه دوره تربیت معلم قرآن کریم در شهرستان طبس با داوری ممتحین قرآنی از شهرستان اردکان اجرا خواهد شد.

بر اساس دعوت دار القرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد ، 5 نفر از داوران قرآنی و ممتحنین مجاز شهرستان اردکان کار داوری و برگزاری آزمونهای پایانی دوره های تربیت معلم قرآن کریم شهرستان طبس را برعهده دارند.

گفتنی است ، 3 دوره تربیت معلم قرآن کریم در بخش های عشق آباد و مرکزی طبس که در سال گذشته و امسال برگزار شده که قرار است آزمونهای پایانی آن با حضور 3 نفر از خواهران و 2 نفر از برادران ممتحن اردکانی در روز جمعه 17 آذر ماه سال جاری برگزار شود.

آزمونهای روز جمعه شامل آزمون روش تدریس قرآن کریم به صورت اجرای تدریس و آزمون قرائت به روشهای سه گانه می باشد.

قابل ذکر است قبولشدگان در این آزمونها به عنوان معلم قرآن کریم مشغول به فعالیت خواهند شد.

 

 

 


عزاداری نونهالان قرآنی اردکان

در سالروز شهادت امام سجاد(ع) و در ایام محرم الحرام، نونهالان کلاسهای قرآنی موسسات قرآنی اردکان در مراسمی نمادین به عزاداری و سوگواری پرداختند.

بنا به دعوت موسسه قرآنی نورالزهرا(س) اردکان، نونهالان شرکت کننده در کلاسهای قرآنی از موسسات و مراکز دینی و قرآنی شهرستان در محل این موسسه گرد هم آمده و به سوگواری و نوحه خوانی پرداختند.

در این برنامه معنوی که همراه با محفل قرآنی خوانی و تلاوت جمعی سوره مبارکه فجر توسط نونهالان بود، کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی اردکان داستانهایی از حضرت امام حسین (ع) برای نونهالان بیان کرد .

ایشان در جمع والدین و مربیان نیز با اشاره به لزوم تبیین و آموزش تاریخ وقایع عاشورا به نونهالان ، تربیت قرآنی را همان تربیتی دانست که در مکتب عاشورا شکل گرفته است.

قرائت زیارت عاشورا و راه اندازی دسته عزاداری نونهالان از جمله برنامه های این محفل فرهنگی قرآنی بود.

این مراسم با همکاری کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان و موسسه قرآنی بینات اردکان برگزار شد.

قابل ذکر است این مراسم صبح روز سه شنبه 7 آذر ماه سال جاری برپا شد.

مراسم عاشورای حسینی در اردکان برگزار شد

همزمان با سراسر کشور مراسم عزاداری عاشورای حسینی با حضور گسترده هیئت های مذهبی در شهرستان اردکان برگزار شد.

اجتماع بزرگ عزاداران عاشورای حسینی همزمان با سراسر کشور با حضور دوستداران اهل بیت(ع) در مصلای اردکان برگزار شد.

در این مراسم دسته های زنجیر زنی و سینه زنی با برگزاری آئین های عزاداری در سوگ و فراغ شهدای دشت کرب و بلا عزاداری کردند.

یاد آور می شود مراسم سوگواری و عزاداری در فاطمیه محله کوشکنو , حسینیه بازار نو و دیگر هیئات مذهبی به صورت گسترده و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

 

توزیع پوستر نماز ظهر عاشورا دراردکان

پوستر نماز ظهر عاشورا دراردکان با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی و ستاد اقامه نماز اردکان توزیع شد.

به منظور ترویج فرهنگ نماز و تشویق عزاداران حسینی به اقامه نماز ظهر عاشورا اداره تبلیغات اسلامی اردکان با همکاری ستاد اقامه نماز این شهرستان اقدام به توزیع پوستر های نماز ظهر عاشورا در بین هیئات مذهبی و مساجد و تکایا کرد.

این پوستر در ابعاد 50*70 سانتیمتر و در تیراژ 1000 برگ توزیع شده است.

این پوستر که بیشتر جنبه اطلاع رسانی از زمان و مکان برگزاری نماز ظهر عاشورا داشت به ادارات، نهادها، مساجد، هیئات های مذهبی، مدارس و مراکز دانشگاهی ارسال شد.

 

60 هیأت مذهبی در اردکان برنامه های دهه اول ماه محرم را اجرا نمودند

در ماه محرم امسال 60 هیئت مذهبی در قالب برنامه های مختلف به عزاداری و سوگواری پرداختند.

بنا به اعلام شورای هیئات مذهبی اردکان این هیئات در ایام محرم و صفر با برگزاری مراسم سوگواری و راه اندازی دسته های سینه و زنجیر زنی، به عزاداری شهدای کربلا می پردازند .

سخنرانی و قرائت زیارت عاشورا، را از دیگر برنامه های هیئات مذهبی اردکان در ایام محرم وصفر می باشد.

گفتنی است امامان جماعت و روحانیون اعزامی در این مراسم پیام قیام عاشورا و حوادث کربلا را برای مردم تبیین می کنند .

 

عطر نماز ظهر عاشورا در اردکان پیچید

در لبیک به ندای امام حسین(ع) در دشت کربلا و احیای نماز اول وقت ، نماز ظهر عاشورا در مساجد و تکایای اردکان برگزار شد.

عزاداران عاشورای حسینی در سطح شهرستان اردکان همانند دیگر ماتم‌سرایان نینوا در سراسر کشور با اجتماع در مساجد، مصلی و خیابان‌ها نماز ظهر عاشورا را به یاد آخرین نماز سید‌الشهدا در صحرای کربلا اقامه کردند.
عزادران حسینی در گوشه‌گوشه این شهرستان با شنیدن صدای ملکوتی اذان ظهر عاشورا در حالی که به یاد آخرین نماز امام حسین(ع) اشک از دیدگانشان جاری بود به یاد نماز اول وقت سید و سالار شهیدان سومین پیشوای شیعیان جهان در هنگامه جنگ در مساجد، خیابان‌ها و محلات به نماز ایستاده و با امام و مقتدایشان تجدید میثاق کردند.
در این آئین‌ها نمازگزاران سوگوار و سیاه‌پوش پیشانی بندگی و عبودیت بر خاک ساییدند و در مقابل عظمت و عشق امام حسین(ع) به درگاه احدیت سر تعظیم فرود آوردند و با عشق ورزیدن به نماز لبیک به ندای حضرت امام حسین(ع) گفته شیرینی عبادت به درگاه الهی را چشیدند.
در این مراسم که تمام عزاداران دسته‌جات و هیئت‌های مذهبی حضور داشتند مردم حسینی اردکان بعد از برگزاری آئین سوگواری روز عاشورا به صورت یکپارچه در مصلی امام خمینی(ره) اردکان نماز ظهر و عصر را اقامه کردند.
با شنیدن اذان ظهر دسته‌جات عزاداری با کنار گذاشتن آئین‌ها و علم‌های خود و در حالی که بر سر و سینه می‌زدند و در سوگ شهادت امام حسین(ع) و 72 تن از یارانش اشک ماتم می‌ریختند با قطع عزاداری خود نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.
برگزاری نماز ظهر عاشورا چند سالی است با تاکید ائمه جمعه و مبلغان مذهبی به یک فرهنگ تبدیل شده است.

 

هیئات مذهبی اردکان در عاشورای امسال کتل و شمایل استفاده نکردند

در مراسم عزاداری امسال در شهر اردکان هیئات مذهبی از حمل کتل و شمایل و ماکتهای نامناسب خودداری کردند.

بنا به مصوبه شورای هیئات مذهبی شهرستان اردکان در روز عاشورای امسال هیچ یک از هیئات مذهبی از شمایل و ماکتهای نامناسب و کتل های ویژه این روز استفاده نکردند.

گفتنی است در برنامه های عزاداری سالهای گذشته دستجات عزاداری با حمل کتل و شمایل های مختلف که غالبا بر اساس اعتقادات خرافی و دون شان ائمه اطهار بود , موجبات سختی و مشکل برای عزاداران را فراهم می نمود ند , چند سالی است که با توجه به پیشنهاد اداره تبلیغات اسلامی اردکان و تصویب شورای هیئات مذهبی این مشکل مرتفع گردید.

اداره تبلیغات اسلامی اردکان در اعلامیه ای ضمن تشکر از کلیه هیئات مذهبی بر محتوا بخشیدن به برنامه های عزاداری تاکید نموده است.

حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان در جمع هیئات مذهبی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان در جمع عزاداران و مسئولین هیئات مذهبی اردکان حضور یافت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان با حضور در جمع عزاداران هیئات مذهبی شهرستان ضمن بیان اهمیت رونق بخشیدن به برنامه های عزاداری با برگزاری برنامه های کیفی و محتوا بخشیدن به این برنامه ها در راستای بالابردن بصیرت دینی مردم , خدمتگزاری در هیئات مذهبی را توفیق الهی عنوان نمود.

وی افزود: مردم به تاسی از امام حسین(ع) برای مبارزه با ظلم و ستم بسیج شده و حکومت ننگین ستم شاهی را تحت زعامت امام راحل از بین برده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را پایه گذاری کردند.

حاجی اسماعیلی در بخشی از سخنانش تصریح کرد: اسوه و الگو دین مردم در استمرار حرکت الهی نظام مقدس اسلامی، حرکت امام حسین در کربلا بوده است که نباید بگذاریم حادثه کربلا و عاشورا به فراموشی و یا به انحراف کشیده شود.

گفتنی است این دیدار در روز تاسوعای حسینی برگزار شد.

 

مراسم تعزیه خوانی در 5 شب اول محرم در حسینیه طفلان مسلم اردکان

5 شب اول محرم مراسم تعزیه خوانی در حسینیه طفلان مسلم (ع) اردکان و با حضور خیل دوستداران و عزاداران حسینین برگزار شد.

همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری  سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مراسم تعزیه خوانی توسط گروه تعزیه خوانی نینوای بیت العباس (س) اردکان از شب اول محرم به مدت 5 شب در محل حسینیه طفلان مسلم (ع) برگزار گردید.

دراین مراسم که هر شب از ساعت 7 آغاز و تا 10 شب ادامه داشت خیل عاشقان و دلسوختگان حسینی با حضور و بهره مندی از تعزیه خوانی به سوگواری و عزاداری پرداختند.

 

 


از سوی موسسه قرآنی نورالزهرا(س) اردکان و با همکاری کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان و در راستای تربیت نیروی متخصص در آموزش قرآن کریم و پس از اعلام و ثبت نام از متقاضیان ، آزمونهای ورودی دوره تربیت معلم قرآن کریم در محل مصلی اردکان برگزار شد.

مسئول کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان در مراسم آغازین این آزمونها با اشاره به اهمیت یکسان سازی روشهای آموزش قرآن در کشور ، اجرای دوره های تربیت معلم قرآن کریم را از طرحهای موفق و مورد استقبال سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کرد.

یاد آور می شود ، محتوای این آزمونها شامل آزمونهای کتبی مبانی روخوانی و مفاهیم و تجوید قرآن کریم و آزمونهای قرائت بود .

گفتنی است 60 از خواهران و برادران در این آزمونها شرکت نموده اند که 22 نفر از آنها در قالب دوره آموزشی تربیت معلم قرآن در سطح روخوانی و روانخوانی و 20 نفر از آنها در دوره ترتبت معلم تجوید پذیرفته خواهند شد.

دوره های تربیت معلم قرآن کریم از نیمه دوم آذر ماه آغاز و تا پایان سال ادامه خواهدداشت.

قابل ذکر است این آزمون که با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان همراه بود ، عصر روز سه شنبه 30 آبانماه سال جاری در محل مصلای بزرگ امام خمینی(ره) اردکان برگزار شد.

حاشیه های جالبی از برگزاری این آزمون ورودی وجود داشت که دو مورد از آنها به شرح زیر می باشد:

یکی از خواهران شرکت کننده در این آزمونها از مداد عاریه ای یکی از دوستانش استفاده می کرد و در زمان های پایانی آزمون موقعی که دوستش جلسه آزمون را ترک کرد  و مدادش را باز پس خواست ، این خواهر شرکت کننده با اجازه صاحب مداد نوک مداد را بیرون آورد و اصل مداد را بازگرداند و با نوک مداد به پاسخ دادن ادامه سئوالات پرداخت.

حاشیه دوم حضور یکی از برادران در این جلسه آزمون با حال و هوایی سنتی و قدیمی بود ، این بزرگوار کتابهای آزمون را به سبک قدیمی و سنتی و زیبا در بقچه ای به همراه خود داشت .


به روایت لینک:
دفتر امام جمعه اردکان : [ بازدید ]
تقویم مذهبی سال 1389 : تقویم مذهبی سال 1389 [ بازدید ]
تقویم مذهبی سال 1388 : تقویم مذهبی سال 1388 [ بازدید ]
اردکان نیوز : خبرنامه اردکان [ بازدید ]
اوقات شرعی به افق اردکان : [ بازدید ]
استفتائات جدید آیت مکارم شیرازی : استفتائات جدید [ بازدید ]
ارسال استفتاء دفتر آیت الله نوری همدانی : استفتائات [ بازدید ]
ارسال استفتاء به دفتر مقام معظم رهبری : استفتائات جدید مقام عظمای ولایت [ بازدید ]
رساله اجوبه الاستفتائات مقام معظم رهبری : ویژه مقلدین آیت الله العظمی خامنه ای [ بازدید ]
اخبار روز دنیا : [ بازدید ]
*توجه : درج لینک های گوناگون به منزله تایید محتوای آنها نمی باشد!
تمامی حقوق مادی و معنوی این مجموعه برای صاحب اثر محفوظ می باشد!
کپی برداری از مطالب ، تنها با ذکر نام و لینک منبع مجاز می باشد.