سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه نخست | لیست مطالب | آرشیو مطالب | پروفایل مدیر | ارتباط با ما

ااولین جلسه آموزشی طرح تفسیر ترتیبی قرآن کریم در قالب جلسه توجیهی برای ثبت نام کنندگان این طرح با حضور دکتر شایق در محل مهدیه اردکان برگزار شد.

دکتر محمد رضا شایق حافظ و مفسر قرآن کریم در این جلسه با اشاره به ضعف ما ایرانی ها در توجه و انس به قرآن کریم لزوم حرکتی عظیم در راستای ترویج قرآن کریم در بین جوانان را ضروری دانست و افزود :این که حجم زیادی از مردم مسلمان ما از دریای بی کران قرآن بهره ای نبرده اند درد بزرگی است که باید با تشکیل جلسات و کلاسهای آموزشی قرآن درمان شود.

در ادامه این جلسه طرح تفسیر ترتیبی قرآن کریم توسط مسئول موسسه قرآنی ثقلین یزد تشریح شد.

طرح تفسیر ترتیبی قرآن کریم در قالب 9 ترم آموزشی به صورت نیمه حضوری در 7 شهر از استان یزد برگزار خواهد شد و مجری برگزاری این دوره در شهرستان اردکان موسسه قرآنی نورالزهرا(س) می باشد.

قرار است این طرح از ابتدای آذر ماه در شهرستان اردکان اجرا شود و تاکنون 37 نفر از نخبگان قرآنی در این طرح ثبت نام نموده اند.

مسئول کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از مسئولین موسسات قرآنی ثقلین و نورالزهرا(س) ، برگزاری این طرح را زمینه ای برای گسترش فعالیتهای تفسیری قرآن کریم در شهرستان اعلام کرد.

قابل ذکر است رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان نیز در این جلسه حضور داشت.

گفتنی است این جلسه یکشنبه شب 28 آبانماه سال جاری در محل مهدیه اردکان برگزار شد.

 جلسه هماهنگی برپایی جشنواره صنایع دستی با مضامین قرآنی در اردکان  

جشنواره صنایع دستی با مضامین قرآنی دیماه امسال در شهرستان اردکان برگزار خواهد شد

"احمد کمالی"دردومین جلسه هماهنگی جشنواره صنایع دستی با مضامین قرآنی که با حضور معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل این اداره تشکیل شد ،با اشاره به جایگاه ارزنده هنر در پیشبرد تعالیم اسلامی افزود:دین مبین اسلام که همپای تکامل بشر در تمامی عصرها تعالیم خود را ارائه نموده است همواره از هنر بعنوان یک ابزار ارزنده برای نشر معارف خود استفاده نموده است بطوریکه هنر اسلامی در رشته های مختلف معماری،صنایع دستی،نگارگری و...بعنوان یک سبک پذیرفته و دارای اقبال در بین جهانیان شناخته شده است .

فرماندار اردکان با برشمردن بخشی از پتانسیلهای ارزشمندمعنوی در حوزه هنر انتخاب شهرستان اردکان را برای برپایی جشنواره صنایع دستی با مضامین قرآنی بجا و شایسته دانسته و تاکید کرد:خلق هنر و عرضه آن به مشتاقان دومقوله مهم در شناخت ارزش هنر است .در شهرستان اردکان و سایر نقاط کشور ایران هنر درحوزه های مختلف خصوصا در زمینه قرآن و اسلام خلق گردیده است و این جشنواره فرصتی برای عرضه آن محسوب می شود .

وی تاکید کرد در اجرای این جشنواره از کلیه ظرفیتهای هنری وقرآنی شهرستان اردکان استفاده شود.

"ورشویی"معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمان برگزاری جشنواره صنایع دستی با مضامین قرآنی را 8لغایت16دیماه سال جاری عنوان نمود و گفت:آثاربرترهنرمندان سراسر کشوردر رشته های صنایع چوبی،صنایع فلزی،صنایع مستظرفه وصنایع دستی سرامیکی در این جشنواره به نمایش گذاشته خواهد شد و به برگزیدگان هدایایی اعطا خواهد شد .

در این جلسه مسئول کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان نیز با معرفی توانمندی های موسسات قرآنی وابسته به این اداره آمادگی کامل موسسات قرآنی را در همکاری در این جشنواره اعلام کرد.

گفتنی است علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند با مراجعه به سایت www.quranfestival.ir نسبت به ارسال آثار خود تا تاریخ 10آذراقدام نمایند.

این جلسه صبح روز دوشنبه 22 آبانماه سال جاری برگزار شد.

گردهمایی روحانیون وائمه جماعات شهرستان اردکان  

در گردهمایی ائمه جماعات و روحانیون شهرستان اردکان در آستانه محرم الحرام برنامه های تبلیغی ماه محرم تشریح شد.

به همت اداره تبلیغات اسلامی اردکان، در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام ، گردهمایی روحانیون وائمه جماعات شهرستان اردکان به منظور برنامه ریزی جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم های ویژه این ایام تشکیل شد.

در این جلسه بر کیفی برگزار شدن برنامه ای تبلیغی در این ماه تاکید شد.

تشریح موضوعات صبر و پایداری ، حق و حق طلبی ، شجاعت و قاطعیت در امور دینی و اجتماعی در سخنرانی ها از جمله مواردی بود که مورد تاکید قرار گرفت.

گفتنی است این گردهمایی دوشنبه شب 22 آبانماه سال جاری برگزار شد.

نشست دانش آموزی باموضوع نماز درآموزشگاه فردوس اردکان  

دانش آموزان آموزشگاه فردوس اردکان در نشستی راهکارهای ترویج نماز را فرا گرفتند.

نشست دانش آموزی با موضوع نماز و با هدف نشر و ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی از سوی اداره تبلیغات اسلامی اردکان در جمع دانش آموزان آموزشگاه فردوس اردکان برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام محمدحسین حاجی اسماعیلی استاد گفتمان دینی درابتدا بااشاره به تعالی روح دراثرمداومت برنماز اشاره کرد وگفت: ترقی روح انسان باکرنش وتعظیم دربرابر خدای تبارک وتعالی حاصل می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در جمع دختران دانش آموز به بیان موانع رشد وبالندگی افراد پرداخت وگفت:هر چه انسان ها ازاطاعت باری تعالی دور شوند وساوس شیطانی اسباب انحراف را بیشتر پهن می کند وراه مانندٍ خود شدن را هموارتر می سازد.

ایشان درادامه به سؤالات حاضرین در موضوعات :

چه گنیم تادعاهایمان نزد خدابرآورده شود؟

، دلیل وجود بٌعدروحی انسان چیست؟

،آیاثبات هویت و"خود"ماناشی از ثبات اندام های مااست؟

،روح انسان از چه چیز ساخته شده است؟

، خداچگونه به وجود می آید؟

پاسخ گفت.

قابل ذکر است نشست دانش آموزی با موضوع نماز ، صبح روز چهارشنبه 24 آبانماه سال جاری در نمازخانه آموزشگاه فردوس اردکان برگزار شد.

گردهمایی مسئولان هیئات مذهبی ومداحان اردکان  

در آستانه ماه محرم از سوی اداره تبلیغات اسلامی اردکان جلسه ای با حضور مسئولان و مداحان هیئات مذهبی تشکیل شد.

در این جلسه رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان برلزوم برنامه ریزی مناسب برای بهتر برگزار شدن مراسم محرم امسال تأکید کرد.

حجت الاسلام حاجی اسماعیلی در ادامه سخنانش با اشاره به مصوبات شورای هیئات مذهبی شهرستان جهت بر پایی مراسم سینه زنی عصر تاسوعا حسینی، خواستار هماهنگی هیئات برای اجرای بهتر این برنامه شد.

پس از آن امام جمعه اردکان به ایراد سخنانی پرداخت و طی آن هدف از قیام امام حسین (ع) را زنده نگه داشتن آیین ها و سنتهای دین اسلام و سیره نبوی اعلام کرد.

حجت الاسلام حسینی در ادامه سخنانش، تبیین اهداف قیام عاشورا در جامعه را از وظایف اصلی هیئات مذهبی دانست.

در ادامه جلسه نماینده نیروی انتظامی و نماینده مرکز بهداشت نیز تذکرات و برنامه های مربوط به مسائل نظم و انتظامات و بهداشت و سلامتی عزاداران را اعلان کردند.

در این جلسه مقرر شد، برای ارزیابی هیئات مذهبی برتر فرمی ویژه طراحی و برای آنها ارسال شود .

گفتنی است، این جلسه 21 آبان سال جاری برگزار شد.

جلسه داخلی کارکنان اداره تبلیغات اسلامی اردکان  

رئیس و کارکنان اداره تبلیغات اسلامی اردکان در جلسه ای جزییات اجرایی برنامه های هفته جاری را مورد بررسی قرار دادند.

در جلسه داخلی کارکنان و رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان، پیرامون برنامه ها و طرحهای جاری و در دست اقدام این هفته بحث و تبادل نظر و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

برگزاری گردهمایی مسئولان هیئات مذهبی، برپایی جلسات هفتگی روحانیون، همکاری در برگزاری همایش روز خانواده، اعزام مسئولان هیئات مذهبی و روحانیون به همایش استانی از جمله برنامه هایی بود که جزییات اجرایی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان در این جلسه بر کیفی برگزار شدن گردهمایی ها تاکید کرد.

این جلسه 21 آبان سال جاری در محل اداره تبلیغات اسلامی اردکان برگزار شد.

شکیل جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی درمناسبتهای مذهبی اردکان  

جلسه ای پیرامون راه اندازی مراسم سینه زنی عمومی در عصر تاسوعای حسینی با حضور اعضا ی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی درمناسبتهای مذهبی در اداره تبلیغات اسلامی اردکان تشکیل شد .

 در این جلسه رییس اداره تبلیغات اسلامی اردکان بر برگزاری مراسمی ویژه در عصر تاسوعا تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه در عصر تاسوعا در سالهای گذشته مراسمی در سطح شهر وجود نداشت خواستار هماهنگی اعضا و مسئولان شهر و هیئات در خصوص راه اندازی مراسم سینه زنی عمومی در عصر تاسوعای حسینی شد .

این جلسه صبح روز 21 آبان سال جاری درمحل اداره تبلیغات اسلامی اردکان برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی مداحان اردکان  

کارگاه آشنایی مداحی سینه زنی سنتی یزد در آستانه ماه محرم از سوی کانون مداحان اردکان و به همت اداره تبلیغات اسلامی اسلامی با حضور تعدادی از مداحان و نوحه خوانان در سالن بسیج اردکان برگزار شد.

در این کارگاه که یکی از اساتید مداحی پیرامون چگونگی ضربهای سینه زنی و لزوم یادگیری دستگاه های موسیقی صحبت کرد و از مداحان خواست برای یادگیری بهتر است با روش کلاسیک و علمی عمل کرده تا نتیجه بهتری بگیرید .

درپایان مقرر شد، در صورت استقبال مداحان از این برنامه، کلاس آموزشی به صورت هفتگی بعد از محرم تشکیل شود.

 


دوره‌های تربیت ممتحن قرآن کریم با شرکت 11 نفر از اردکان به صورت استانی در یزد برگزار شد.

در دوره تربیت ممتحن قرآن کریم که از سوی سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد، 9 نفر از بانوان و دو نفر از آقایان از اساتید قرآنی شهرستان اردکان در این دوره‌ها شرکت کردند.

این دوره‌ها که از سوی دارالقرآن الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد و با حضور رمضانی‌فرد، مدیر بخش آموزش‌های تخصصی سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد، با هدف تربیت ممتحن دوره‌های تربیت معلم قرآن کریم و بازآموزی ممتحنان دوره‌های قبل بود.

در این دوره‌ها اساتید قرآنی و مدرسان دوره‌های تربیت معلم قرآن کریم شرکت کردند. نحوه امتیازدهی به تدریس قرآن کریم و قرائت‌های کاروزی دوره‌های تخصصی از جمله برنامه‌های این دوره بود.

یادآور می‌شود، این دوره‌ها روزهای چهارشنبه تا جمعه 17 تا 19 آبان‌ماه در محل سالن آموزشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان یزد اجرا شد.

دوره آموزشی مفاهیم قرآن کریم در مؤسسه قرآنی بینات اردکان درحال برگزاری است

طرح آموزش مقدماتی مفاهیم قرآن کریم در محل مؤسسه بینات با هدف تعمیق مبانی عالیه قرآنی در بین جوانان و نوجوانان درحال برگزاری است.

در این دوره به آموزش کتاب‌های مفاهیم قرآن کریم تألیف مسعود وکیل می‌پردازد. همچنین در این طرح بالغ ‌بر 120 نفر از نوجوانان قرآن‌پژوه در شش گروه 20 نفره شرکت دارند.

دوره‌های مذکور روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هر هفته برگزار می‌شود که هدف از برگزاری آن نشر و گسترش آموزه‌های قرآنی و به تبع آن عمل به آن تعالیم است.

یادآور می‌شود، طرح‌های قرآنی این مؤسسه زیر نظر کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان اجرا و گواهینامه قبولشدگان نیز از سوی اداره تبلیغات اسلامی اردکان صادر خواهد شد.

برگزاری آزمون تربیت معلم قرآن در اردکان

  آزمون‌های ورودی دوره تربیت معلم قرآن یکشنبه، 30 آبان‌ماه در راستای تربیت نیروی متخصص در آموزش قرآن کریم برگزار می‌شود.

از سوی مؤسسه قرآنی نورالزهرا(س) و بینات اردکان و با همکاری کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان و در راستای تربیت نیروی متخصص در آموزش قرآن کریم و پس از اعلام و ثبت نام از متقاضیان، آزمون‌های ورودی دوره تربیت معلم قرآن کریم در اواخر آبان‌ماه برگزار می‌شود.

همچنین تاکنون 45 نفر از بانوان و 20 نفر از آقایان برای این دوره‌ها متقاضی شده‌اند که 22 نفر از آنها در قالب دوره آموزشی تربیت معلم قرآن در سطح روخوانی و روانخوانی و 22 نفر در قالب دوره تربیت معلم تجوید، پذیرفته خواهند شد.

یادآور می‌شود، آزمون‌های کتبی 30 آبان‌ماه ساعت 15 و آزمون‌های شفاهی طبق برنامه زمان‌بندی شده طی سه روز برگزار می‌شود. دوره‌های مذکور از ابتدای آذرماه سال جاری آغاز و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

مسابقه قرآنی «نورالهدی 5» در اردکان برگزار شد

مسابقه قرآنی «نورالهدی 5» روز جمعه، 19 آبان‌ماه در شهرستان اردکان برگزار شد.

 همزمان با سراسر کشور، مسابقه تفسیری قرآن کریم با عنوان «نورالهدی 5» صبح روز جمعه، 19 آبان‌ماه از سوی کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی اردکان در محل مصلای این شهرستان برگزار شد.

مسابقه نورالهدی همه‌ساله از سوی سازمان دارالقرآن کریم با هدف نشر و ترویج مفاهیم و تفسیر قرآن کریم برگزار می‌شود و در این سری از مسابقات، شرکت‌کنندگان به سؤالات تفسیری از اجزاء 15 و 16 و 17 قرآن کریم پاسخ دادند.

همچنین، در این سری از مسابقات نورالهدی، 32 نفر از آقایان و بانوان اردکانی از قبل به صورت اینترنتی برای شرکت در این مسابقه ثبت نام کرده بودند.

یادآور می‌شود، این مسابقه از ساعت 9 روز جمعه، 19 آبا‌ن‌ماه در محل مصلای اردکان آغاز و به مدت 40 دقیقه برای شرکت‌کنندگان جزء 15و به مدت 100 دقیقه برای شرکت‌کنندگان اجزاء 15 تا 17 ادامه داشت.

طرح آموزش تفسیر ترتیبی قرآن در اردکان اجرا می‌شود

طرح آموزش تفسیر ترتیبی قرآن کریم در مؤسسه قرآنی نورالزهرا(س) شهرستان اردکان اجرا می‌شود.

طرح آموزش تفسیر ترتیبی قرآن کریم که به ابتکار استاد شایق از سوی مؤسسه قرآنی ثقلین ارائه شده است، در مؤسسه قرآنی نورالزهرا(س) اردکان اجرا خواهد شد.

بنا به اعلام مؤسسه قرآنی نورالزهرا(س) شهرستان اردکان، کار ثبت نام از متقاضیان شرکت در دوره‌های تفسیر ترتیبی قرآن کریم از ابتدای آبان‌ماه آغاز و تا پایان این ماه نیز ادامه خواهد داشت.

طرح تفسیر ترتیبی قرآن کریم از طرح‌های ابتکاری استاد شایق است که از سوی مؤسسه قرآنی ثقلین یزد ارائه می‌شود. در این طرح شرکت‌کنندگان از جزوات و نرم‌افزارهای تهیه شده در فراگیری تفسیر قرآن کریم به صورت ترتیبی بهره‌مند می‌شود.

یادآور می‌شود، قرار است این طرح با حضور استاد شایق به صورت نیمه حضوری در سطح شهرستان اردکان اجرا شود و مهلت ثبت نام در این طرح نیز تا پایان آبان‌ماه جاری است که کلاس‌های این طرح از نیمه دوم آذرماه سال جاری آغاز خواهد شد.

ستاد ساماندهی امور مذهبی اردکان تشکیل جلسه داد

جلسه ای پیرامون راه اندازی مراسم سینه زنی عمومی در عصر تاسوعای حسینی با حضور اعضا ی ستاد ساماندهی امورمذهبی در اداره تبلیغات اسلامی اردکان تشکیل گردید .

در این جلسه رییس اداره تبلیغات اسلامی اردکان بر برگزاری مراسمی ویژه در عصر تاسوعا تاکید نمود.

ایشان با اشاره به اینکه در عصر تاسوعا در سالهای گذشته مراسمی در سطح شهر وجود ندارد لازم دانست که محفلی درخور شان این مناسبت برپا شود وخواستار هماهنگی اعضا ومسئولین شهر وهیئات در این خصوص شد .

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر مواردی به شرح زیر مصوب شد.

1- مراسم عزاداری ساعت 3 بعد از ظهر تاسوعا در میدان بسیج برگزار گردد.

2- مسئولیت صوت بر عهده شورای هیئات مذهبی اردکان باشد.

3- مسئولیت مداح با کانون مداحان اردکان باشد.

4- بستن جایگاه با حماسه سازان هماهنگ شود.

5- تبلیغات عمومی با پیامک وتبلیغ توسط شهرداری انجام شود.

6- نظم توسط نیروی انتظامی تامین شود.

7- دعوت از هیئات توسط سازمان تبلیغات اسلامی انجام شود.

این جلسه صبح روز یکشنبه 21 آبانماه سال جاری درمحل اداره تبلیغات اسلامی اردکان برگزار شد.

جلسه داخلی کارکنان اداره تبلیغات اسلامی اردکان

رئیس و کارکنان اداره تبلیغات اسلامی اردکان در جلسه ای جزییات اجرایی برنامه های هفته جاری را مورد بررسی قرار دادند.

در جلسه داخلی کارکنان و رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان ، پیرامون برنامه ها و طرحهای جاری و در دست اقدام این هفته بحث و تبادل نظر و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

برگزاری گردهمایی مسئولین هیئات مذهبی ، برپایی جلسات هفتگی روحانیون ، همکاری در برگزاری همایش روز خانواده ، اعزام مسئولین هیئات مذهبی و روحانیون به همایش استانی از جمله برنامه هایی بود که جزییات اجرایی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان در این جلسه بر کیفی برگزار شدن گردهمایی ها تاکید نمود.

این جلسه در روز یکشنبه 21 آبانماه سال جاری در محل اداره تبلیغات اسلامی اردکان برگزار شد.


به روایت لینک:
دفتر امام جمعه اردکان : [ بازدید ]
تقویم مذهبی سال 1389 : تقویم مذهبی سال 1389 [ بازدید ]
تقویم مذهبی سال 1388 : تقویم مذهبی سال 1388 [ بازدید ]
اردکان نیوز : خبرنامه اردکان [ بازدید ]
اوقات شرعی به افق اردکان : [ بازدید ]
استفتائات جدید آیت مکارم شیرازی : استفتائات جدید [ بازدید ]
ارسال استفتاء دفتر آیت الله نوری همدانی : استفتائات [ بازدید ]
ارسال استفتاء به دفتر مقام معظم رهبری : استفتائات جدید مقام عظمای ولایت [ بازدید ]
رساله اجوبه الاستفتائات مقام معظم رهبری : ویژه مقلدین آیت الله العظمی خامنه ای [ بازدید ]
اخبار روز دنیا : [ بازدید ]
*توجه : درج لینک های گوناگون به منزله تایید محتوای آنها نمی باشد!
تمامی حقوق مادی و معنوی این مجموعه برای صاحب اثر محفوظ می باشد!
کپی برداری از مطالب ، تنها با ذکر نام و لینک منبع مجاز می باشد.